ABSTRAKCJA REALIZM
KOGUTY WYSTAWY GRAFIKA
UŻYTKOWA

O MNIE OFERTA
KONTAKT
Justyna Godlewska-Iskierka Jestem plastyczką z zawodu i zamiłowania. Wrażliwość na sztukę kształtował we mnie dom, zwłaszcza rodzice - plastycy.
Tato - grafik, mama - architekt wnętrz i tkaczka; ale i dziadek - znany etnograf - Aleksander Lech Godlewski - badający wyspy Oceanii i przepadający za twórczością Gauguin'a.

Na studiach urzekło malarstwo nieznanego mi jeszcze wówczas Nicolasa de Staëla. Odkryłam w jego obrazach elementy bliskie mojemu sposobowi patrzenia.

Również z domu nauczyłam się słuchać muzyki, którą wbudowałam w swoje życie i która na każdym etapie jest motorem działania.

Motywacje daje mi także przyroda, architektura i podróże, z których przywożę wspomnienia i po pewnym czasie przetwarzam je w obrazy. "Klimat miasta" to temat ostatniej serii moich obrazów.

Dyplom z malarstwa i grafiki obroniłam w 1998 r. we wrocławskiej ASP. U prof. Kortyki - malarstwo i u prof. Smolińskiego - grafikę użytkową.

 

Zawodowo od ponad 10 lat pracuję jako tzw. grafik komputerowy, czyli projektant grafiki użytkowej.

Równolegle maluję. Są to obrazy autorskie i na zamówienie (kopie, czy na zadany temat). Dotychczas wiele obrazów znalazło swoje miejsce tak w Polsce, jak i za granią (Francja, Belgia, Holandia).

Od czasu do czasu pokazuję efekty pracy na wystawach.

Strony internetowe z moim portfolio powstały dzięki pomocy mojego męża, bez którego nie udałoby się ich zakodowanie.

W obu częściach, malarskiej i graficznej, znajdą się przekierowania do wybranych tematów. Na stronie dot. grafiki - przejście do malarstwa, a na stronie z malarstwem - link do strony z grafiką.

Zapraszam do oglądania i dzielenia się wrażeniami
oraz do składania zamówień.


....................... Justyna Godlewska-Iskierka
  

      
o mnie, życiorys, inspiracje